Dobre mopy do mycia podłóg – jaki będzie odpowiedni dla mnie

Dobre mopy do mycia podłóg – jaki będzie odpowiedni dla mnie?

Systematyczne mycie podłóg jest potrzebne nie tylko by zachować porządek, ale służy również odpowiedniej zabezpieczeniu podłóg przed niszczeniem. Prawidłowo pielęgnowana podłoga będzie niezmiennie piękna i wyjątkowo trwała przez długie lata. Niemniej jednak ta monotonna czynność jest zmorą niejednej Pani Domu. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wachlarz profesjonalnych mopów do mycia podłóg, które nie tylko ułatwiają sprzątanie, ale zaoszczędzają wiele czasu. W poniższym artykule przedstawimy czym charakteryzują się dobre mopy do mycia podłóg.

Dobry mop do mycia podłogi – płaski, a może ze spryskiwaczem?

Największą zaletą mopów płaskich jest możliwość niezwykle szybkiego i wyjątkowo dokładnego mycia większego obszaru przy jednym pociągnięciu. Dzieję się to za sprawą stopy czyszczącej pokrytej materiałem, który łatwo zdjąć i wrzucić do pralki. Dobre mopy do mycia podłóg posiadają tkaninę z mikrofibry, dzięki której na umytej powierzchni nie pozostają smugi. Jeżeli zdecydujesz się na zakup – sprawdź czy w zestawie znajduje się odpowiednie wiadro, które pozwoli Ci na wyciśnięcie mopa bez użycia rąk.

Alternatywą dla niewygodnego wiadra będzie mop ze spryskiwaczem. Wodę z płynem wlewa się do drążka, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo używać niewygodnego wiadra, które nieraz przysparza problemu z przechowywaniem. Niestety musimy pamiętać, że nie sprawdzi się on na wszystkich podłogach. Przeznaczony jest raczej do powierzchni słabo zabrudzonych, więc idealnie sprawdzi się na tarasach czy łazienkach.

Dobry mop do mycia podłogi dla bardziej zabrudzonych powierzchni

Opcją przeznaczoną do bardziej zabrudzonych powierzchni będzie mop obrotowy zwany także rotacyjnym. Jest to nowocześniejsza wersja, wszystkim dobrze znanego, mopa sznurkowego. Jest to dobry mop do mycia podłóg w kuchni czy przedpokoju. Dobre mopy do mycia podłogi z tego typu będą charakteryzować się dłuższymi frędzlami niż w przypadku tradycyjnych mopów sznurkowych, które są wykonane z bawełny lub mikrofibry. Dodatkowo powinien być wyposażony w odpowiednie wiadro z pedałem odciskającym wodę. Jest to dobry mopem do mycia podłogi drewnianej czy paneli, gdyż nie pozostawia wiele wilgoci.

Ciekawym rozwiązaniem do mocno zabrudzonych powierzchni może być też mop parowy. Jest to, zdobywająca coraz większą popularność, nowinka na rynku, dzięki której bardzo dokładnie wyczyścimy powierzchnię za pomocą pary wodnej. Musimy jednak pamiętać, że będzie to dobry mop do mycia podłóg ceramicznych czy kamiennych posadzek, ze względu na wilgoć nie sprawdzi się przy podłogach drewnianych.

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – czy warto w nie zainwestować

Dla osób, które szukają najlepszego rozwiązania higienicznego najlepiej sprawdzą się profesjonalne mopy do mycia podłóg. Specjalistyczne akcesoria do sprzątania cieszą większą skutecznością (zbierają aż do 30% zabrudzeń więcej, niż standardowe modele!) W ofercie sklepów można znaleźć zarówno dobrej jakości mopy sznurkowe jak i mopy płaskie.  Profesjonalne mopy do mycia podłóg charakteryzują się doskonałą chłonnością, trwałością i właściwościami myjącymi. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie przy większych powierzchniach np. w szkołach, biurach, restauracjach czy hotelach.

1 comment
  1. Używałam różnych mniej lub bardziej zaawansowanych mopów ale robot Braava myjący podłogi na mokro nie ma sobie równych. Nie zostawia śladów, nie rozmazuje tłustych plam w kuchni, zaschnięty brud to też nie problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ceramika Paradyż w praktyce

Jeśli szukasz wysokiej jakości płytek za dobrą cenę, które będą nie tylko piękne, ale także zaprojektowane z myślą o najnowszych trendach, ceramika Paradyż to rozwiązanie dla Ciebie. Od ponad 30…

Płytki podłogowe mozaikowe – poznaj 4 zalety

Podłoga w domu jest bardzo ważnym elementem wykończenia wnętrz, ponieważ nadaje mu określony charakter. Oprócz stylu jaki chcemy uzyskać, ważna jest kolorystyka, faktura, wielkość oraz ułożenie okładziny podłogowej. Przede wszystkim…