Drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe OBI – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Budowa lub remont domu albo mieszkania pociąga za sobą konieczność podjęcia decyzji o wyborze i zakupie stolarki drzwiowej. Drzwi są fizycznym zabezpieczeniem naszych domów i pomieszczeń w nich znajdujących się. Chronią nas przed chłodem, wilgocią, wiatrem,  izolują od ulicznego zgiełku. Obok licznych funkcji praktycznych mają one również znaczenie dla kompozycji aranżacyjnej – dobrze dobrane drzwi są ważnym elementem całości.

Drzwi harmonijkowe OBI czy drzwi tradycyjne?

Obok klasycznych drzwi skrzydłowych, przesuwnych czy składanych coraz częściej użytkownicy decydują się na montaż drzwi harmonijkowych. Mają one zastosowanie wszędzie tam, gdzie ograniczona przestrzeń nie pozwala na zamontowanie drzwi innego rodzaju.

Przeciwnicy tego rodzaju wykończenia twierdzą, że drzwi harmonijkowe OBI mają niekorzystne współczynniki izolacyjności termicznej, wiatrowej, akustycznej. To po części prawda, dlatego nie nadają się one do pełnienia roli drzwi wejściowych zewnętrznych oraz do ochrony pomieszczeń wymagających wyciszenia, np. gabinetów do pracy czy pokoju dziecięcego. Jednak nowoczesne konstrukcje mają bardzo dobre parametry i większość modeli drzwi harmonijkowych również z ochroną przed hałasem czy wychłodzeniem doskonale sobie radzi i montowane są jako drzwi wyjściowe na balkony czy tarasy.

Jak zbudowane są drzwi harmonijkowe OBI

Budowa drzwi harmonijkowych OBI polega na zestawieniu ze sobą kilku paneli i połączeniu ich w sposób umożliwiający składanie. Panele mogą być wykonane z drewna lub płyty imitującej drewno, z PCV oraz aluminium. Wypełnieniem paneli jest często szkło ozdobne. Ilość paneli, kolorystyka, szerokość i wysokość drzwi zależą od potrzeb użytkownika, jego gustu, warunków technicznych w miejscu montażu drzwi.

Konstrukcje złożone z połączonych paneli mocowane są na górze i dole, dzięki temu drzwi doskonale wypełniają otwór drzwiowy, wypełniają go szczelnie, co przekłada się na lepsze wyciszenie i izolację termiczną.

Zamknięcie boczne do futryny to najczęściej dobrej jakości zamek magnetyczny

Wśród szerokiej oferty drzwi harmonijkowych OBI są produkty o różnych wysokościach, szerokościach oraz zróżnicowanej szerokości i ilości paneli. Zawsze jest również możliwość dokonania wyboru drzwi z oferty katalogowej różnych producentów i dostosowanie wymiarów pod zamówienie klienta.

Drzwi harmonijkowe – inspiracje

Drzwi harmonijkowe nie muszą kojarzyć się z ciasnotą, choć właśnie oszczędność miejsca i przestrzeni to główne powody, dla których montujemy ten rodzaj drzwi w naszych domach. Harmonijkowe drzwi mogą być niezwykłym akcentem w przestronnych wnętrzach. Warto zamontować je jako podział między salonem a jadalnią. Panele takich drzwi mogą być wykonane ze szkła przezroczystego, więc mimo podziału przestrzeń nadal nie będzie niczym zakłócona.

Harmonijkowe drzwi o ciekawym kolorze czy fakturze mogą stanowić ciekawy element aranżacyjny w modernistycznych czy industrialnych minimalistycznych wnętrzach preferowanych przez miłośników nowoczesności.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są harmonijkowe drzwi odcinające strefę kuchni od salonu – jak ktoś nie zdąży, lub nie lubi sprzątać bałaganu, to zasuwając drzwi może bez narażenia się na krytykę przyjmować gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Luksusowe meble na zamówienie

Dom to oaza, przestrzeń codziennego życia, relaksu, przebywania z najbliższymi, To miejsce, w którym każdy może być sobą. Wyrażeniem osobowości jest urządzenie wnętrz. Umeblowanie mieszkania świadczy o guście domowników i…

Meble na każdy gust

Sztuka aranżacji mieszkania polega na takim urządzeniu wnętrz, aby domownikom żyło się wygodnie, a pomieszczenie wyglądało stylowo i niepowtarzalnie. Istnieją różne style aranżacji wnętrz, pojawiają się nowe trendy, ale nie…