Jeśli zastanawiasz się, jak odnowić np. drewniane meble ogrodowe, ale nie wiesz, od czego zacząć, mamy dla Ciebie świetny przewodnik dla początkujących. Wyjaśniamy m.in. dlaczego dobra emalia do drewna jest tak ważna w renowacjach DIY, a także podpowiadamy jak wybrać odpowiedni produkt oraz w jaki sposób go stosować. Dzięki tym prostym wskazówkom każdy drewniany element odzyska doskonały wygląd i będzie mógł służyć przez długie lata.
Dlaczego warto stosować emalię do drewna?
Powodów, dla których emalia do drewna (www.farbyjedynka.pl) jest tak istotnym elementem prac renowacyjnych, związanych z odnawianiem i zabezpieczaniem naturalnego materiału, jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim tego typu produkt tworzy gładkie powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych. Jeśli wykorzystasz emalię np. do malowania drewnianych mebli ogrodowych lub elementów dekoracyjnych ogrodzenia, staną się one ozdobą Twojej posesji. To jednak nie wszystko – dobrej jakości emalia do drewna będzie również wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ czynników atmosferycznych. Utworzy trwałą powłokę, która będzie pierwszą barierą, zabezpieczającą naturalny materiał przed wilgocią.
Jak wybrać dobrej jakości emalię do drewna?
Od wyboru odpowiedniego produktu może zależeć powodzenie Twoich prac renowacyjnych. Dobry produkt do malowania drewna lub metalu zapewni Ci świetne krycie i znakomitą przyczepność do powierzchni. Dzięki temu zużyjesz go mniej podczas pracy, a jej efekty będą dla Ciebie w pełni satysfakcjonujące.
By znaleźć dobrej jakości emalię do drewna nie musisz ruszać się z domu – wystarczy, że zajrzysz do internetu. Na stronach sprawdzonych marek dostępne są produkty o świetnych parametrach, idealnie nadające się do prac renowacyjnych. Jednym z nich jest np. Jedynka Drewno i Metal Mat – to emalia o wysokiej sile krycia oraz świetnej wydajności, która tworzy trwałe, estetyczne powłoki dekoracyjne.
Jak malować z wykorzystaniem emalii do drewna?
Stosowanie emalii do drewna nie jest skomplikowane. Najważniejszym etapem pracy jest odpowiednie przygotowanie naturalnej powierzchni. Powinna być ona dobrze oczyszczona i wysuszona. Należy ją również zagruntować dedykowanym preparatem. Przed aplikacją emalii do drewna pamiętaj o dokładnym wymieszaniu produktu oraz o przerwach pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw, które powinny trwać minimum 24 godziny. Ważne będą również warunki, w których odnawiasz dany element – idealna temperatura to ok. +20°C.