Jak umeblować otwartą kuchnię?

Jak umeblować otwartą kuchnię?

Coraz więcej mieszkań i domów budowanych jest na zasadzie otwartych przestrzeni, z jak najmniejszą liczbą ścian. Z tego też względu dużą popularnością cieszą się otwarte na salon czy jadalnie kuchnie. Jak najlepiej je umeblować?

Kuchnia otwarta czy nie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jako że wiele będzie zależało od tego, na czym nam tak naprawdę zależy. Niektórzy wychodzą z założenia, że każde pomieszczenie powinno mieć określone ramy i granice, z kolei inni, że przestrzeń w domu powinna być maksymalnie otwarta, co jest istotne szczególnie na niewielkich metrażach. Mimo wszystko zarówno w domach, jak i w mieszkaniach popularnym trendem jest właśnie tworzenie kuchni otwartych najczęściej na salon. W ten sposób pomieszczenia się łączą i oszczędza się miejsce, które normalnie zajmowałaby ściana je oddzielająca.

Jak umeblować otwartą kuchnię?

Z racji tego, że otwarte kuchnie cieszą się coraz większą popularnością, można znaleźć też wiele inspiracji odnośnie ich aranżowania. Niektórzy uważają, że jest to pewne ograniczenie, jako że przy urządzaniu tego pomieszczenia trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż łączy się ono bezpośrednio z pozostałą częścią domu. Meble kuchenne mogą być dopasowane do mebli w salonie lub zupełnie nie (wybierz swoje idealne), to będzie zależało od nas, od dominującego stylu oraz naszej koncepcji. Z pewnością warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą nam pomóc w aranżacji.

Wyspa kuchenna jako sposób na oddzielenie pomieszczeń

Często spotykanym rozwiązaniem, jest umeblowanie kuchni w taki sposób, by postawić w niej wyspę kuchenną, która w symboliczny sposób oddzieli to pomieszczenie od salonu, ale nadal pozostanie z nim połączona. Warto przy tym pamiętać, by nie stawiać na niej żadnych urządzeń AGD i postarać się, by blat był w miarę wolny od sprzętów, w tym od kuchenki. Zawieszenie nad nim okapu sprawi, że cała uwaga skupi się tylko na nim.

Ewentualnie można postawić niewielką ściankę działową wystającą nad blat około 30 cm. Ciekawym rozwiązaniem jest także postawienie na to, by część blatu wyspy pełniła funkcję stołu, w ten sposób jedząc posiłki, będzie się w salonie i jednocześnie w kuchni. To praktyczne rozwiązanie, gdy nie ma się miejsca na postawienie stołu.

Jaki styl mebli do kuchni otwartej?

Z pewnością trzeba tę kwestię bardzo dokładnie rozważyć, jako że w takim układzie kuchnia będzie doskonale widoczna zarówno przez domowników, jak i gości. Styl może być niemal dowolny – tradycyjny lub nowoczesny, ale warto zwrócić uwagę na rodzaje szafek i to czy są one otwarte, czy całkowicie zamknięte.

Trzeba się zastanowić czy chcemy, by wszystkie akcesoria i przedmioty w kuchni były widoczne, czy nie. Dużą popularnością cieszą się półki i przeszklone witryny, ale łatwo też znaleźć meble w całości zabudowane, przez co nie widać ich wnętrza. Najczęściej jest tak w przypadku stylu nowoczesnego.

Jaki kolor mebli do otwartej kuchni?

Z pewnością dużą popularnością cieszą obecnie meble białe, a także te w kolorze naturalnego drewna. Chętnie sięga się także po czerńszarość, a także inne barwy, także te bardziej intensywne, jak zieleń, granat, czerwień… wybór tak naprawdę zależy od nas i od tego, w jakim stylu i kolorystyce mamy salon. Może połączyć oba pomieszczenia, albo postarać się o to, by jak najbardziej się między sobą różniły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jaką pojemność kubka do kawy wybrać?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez wypicia kubka pobudzającej kawy. Wybierając naczynie do picia napojów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, a nie tylko wygląd porcelany. Jaką pojemność kubka…

Kuchenne dekoracje walentynkowe

Święto Zakochanych już niebawem, warto zawczasu pomyśleć o romantycznych, nastrojowych inspiracjach, które już od końca stycznia krążą w mediach społecznościowych i w Internecie. To także okazja do szybkiej i wygodnej…

Jak modnie i funkcjonalnie zaaranżować jadalnie?

Urządzasz jadalnię, ale brakuje Ci pomysłów? Zainspiruj się najnowszymi trendami! Na niedawnych targach w Mediolanie projektanci zaprezentowali nasze najnowsze rozwiązania wnętrzarskie i zaproponowali przestrzenie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Oczywiście są…