Jak zaaranżować industrialną łazienkę?

Jak zaaranżować industrialną łazienkę?

Industrialny styl aranżacji przestrzeni stale zyskuje na popularności. Imitujące fabryki z lat pięćdziesiątych wnętrza są oryginalne, intrygujące i wpisujące się w minimalizm. Dobrym pomysłem może okazać się urządzenie łazienki tak, aby ukazywała styl loft i industrial. Powinna sprawiać wrażenie surowej i niedokończonej, a proste meble, przestrzeń, czy też duże okna będą kluczem i pozwolą na stworzenie jedynego w swoim rodzaju klimatu. W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę i jak rozpocząć aranżację industrialnej łazienki.

Industrialna łazienka – od czego zacząć?

Na początku warto zastanowić się nad przestrzenią, która pozwoli nam na osiągnięcie przestronności. Styl industrialny charakteryzuje się surowością, którą najłatwiej osiągnąć w dużym pomieszczeniu – zalecamy, aby zacząć od rozważenia możliwości pozyskania dodatkowego miejsca. Jeśli zbliża się remont generalny to zdecydowanie można pomyśleć o wyburzeniu ścianek działowych czy umieszczeniu dodatkowych okien. Zmiany takie nie są jednak konieczne. Styl loftowy poznajemy po obecności naturalnych materiałów takich jak cegła, beton, kamień lub drewno. Dobrym pomysłem będzie wyłożenie posadzki imitującymi je kafelkami. Na ścianach pojawić się mogą cegły lub trójwymiarowa tapeta do złudzenia przypominająca ich obecność. Barwami, które bezsprzecznie powinny się znaleźć w naszej przestrzeni są biel, odcienie szarości i czerń. Do naturalnych materiałów w industrialnych wnętrzach odwoływać się mogą także niezbędne w łazience elementy. Kamienna obudowa wanny, drewniane blaty i chłodne fronty szafek wzmocnią pożądany efekt.

 Industrialna łazienka – meble industrialne LOFT Decora

Funkcjonalność łazienki

Projektując łazienkę nie zawsze mamy niczym nieograniczone pole do popisu. Kluczowe jest, aby oprócz estetyki i designu łazienka spełniała swoją podstawową funkcję i zawierała w sobie praktyczne aspekty ułatwiające życie wszystkim domownikom. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad metrażem pomieszczenia oraz nad sensownym rozplanowaniem ilości i rozmieszczenia mebli oraz sprzętów łazienkowych. Nie powinno zabraknąć miejsc do przechowywania potrzebnych produktów oraz niezbędnych dodatków. Warto zadbać o spójność wszystkich elementów decydując się na dopasowane fronty szafek oraz stylowe, na przykład wykonane z czarnego metalu, elementy – wieszaki na ręczniki, baterie kranowe, kosze na ubrania czy też wykończenie lustra. Wcześniej dobrze jest też zaplanować oświetlenie. Doskonale sprawdzą się stylizowane na stare reflektory lub nowoczesne lampy z zewnętrznym okablowaniem.

Minimalizm w dodatkach 

Podczas aranżacji łazienki w stylu industrialnym należy pamiętać o zachowaniu kluczowego minimalizmu. Warto postawić na możliwie jak najmniejszą ilość ozdób, prostą formę mebli oraz pozostałych elementów. Duży wybór dopasowanych mebli i dodatków oferuje sklep LOFT Decora, który w swojej ofercie ma produkty doskonale wpisujące się w wykończenie mieszkania imitującego loft. Warto zapoznać się z produktami dostępnymi na stronie: https://loftdecora.pl/ 

Zastanawiając się nad wykończeniem łazienki warto zadbać o szczegóły, które ostatecznie zdefiniują naszą przestrzeń. Jako że styl industrialny jest surowy i oszczędny, to ilość wszelkich ozdobników warto ograniczyć do minimum. Wiadomo, że niezbędne są przedmioty takie jak lustro, haczyki na ścianach czy pojemnik na mydło i szczoteczki, dlatego dobrze jest zatroszczyć się o ich kolor i formę. 

Łazienka w stylu industrialnym – podsumowanie

Industrialna łazienka może być pomieszczeniem, z którego korzystanie będzie przyjemnością. Przy jej aranżacji warto zastanowić się nad swoimi możliwościami i zaplanować proces z odpowiednim wyprzedzeniem. Aby osiągnąć pożądany efekt należy trzymać się kilku zasad, a następnie cieszyć się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Płytki ceramiczne Evy Minge

Eva Minge dała się poznać w świecie jako wyjątkowa projektantka mody i niezwykle kolorowa osoba. Choć nieraz zwróciła uwagę mediów kontrowersyjnym wyglądem i wypowiedziami, wciąż pozostaje ciekawą postacią świata artystycznego,…