Regał, biurko lub twierdza, czyli jak zmieniało się łóżko piętrowe

Regał, biurko lub twierdza, czyli jak zmieniało się łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe rozpala dziecięcą wyobraźnię. Maluchy marzą o wygodnym miejscu do spania, ale także zabawy. Zabudowana konstrukcja idealnie nadaje się do realizacji wielu kreatywnych pomysłów. Producenci starają się, aby nowe modele miały jeszcze więcej atrakcji. Jakie łóżka można wybrać?

Meble modułowe jako wyposażenie pokoju

Klasyczne łóżka piętrowe nadal cieszą się dużą popularnością. Są wygodne i zajmują niewiele miejsca. Coraz częściej są bardziej kolorowe i z pięknie dopracowanymi detalami. Wybrany odcień a czasem nawet dwa opisuje się w momencie składania zamówienia. Łóżka coraz częściej pojawiają się także jako meble modułowe. To specjalne modele, wpisane w większą konstrukcję. Miejsce do spania jest w nich tylko jednym z elementów. Pozostała część to regały, szafki, półki. Łatwo na nich zmieścić najważniejsze przedmioty, należące do użytkownika bez dokupowania dodatkowych mebli.

Łóżka piętrowe jednoosobowe

Zwolennicy wysokich łóżek piętrowych polecają takie rozwiązanie tym, którzy lubią spać nieco wyżej. Piętrowe meble najczęściej kojarzymy z rozwiązaniem dla dwójki dzieci. Tymczasem coraz częściej meble tego typu kupuje się dla jedynaka, a nawet dorosłego singla. Na czym polega urok takiego rozwiązania? Chodzi głównie o wygodę. Jednoosobowe łóżko piętrowe zajmuje niewiele miejsca. Zwykle na piętrze ma przestrzeń do spania. Dolną część w zależności od modelu zajmuje biurko, dobudowane szafki, regały. To wszystkie elementy, niezbędne do nauki lub pracy. Świetnie sprawdzą się w małym mieszkaniu lub pokoju, w którym chcemy umieścić także inne meble.

Z barierkami i bez zabezpieczeń

Nowoczesne łóżka piętrowe muszą być bezpieczne. Modele przeznaczone dla najmłodszych użytkowników to prawdziwe twierdze. Zarówno niższa, jak i wyżej położona kondygnacja są szczelnie zabezpieczone barierkami. Wysokie, gęsto układane mają chronić przed upadkiem lub wyślizgnięciem się malucha podczas snu i zabawy. Łóżko wygląda jak mała twierdza, choć gdy dziecko dorośnie, barierki można zdemontować. Jeszcze dekadę temu nie było możliwości aż tak szczelnego chronienia w obrębie ramy łóżka. Stosunkowo szybka ewolucja pokazuje, jak ważne dla producentów są potrzeby klientów.

Łóżko piętrowe może być także miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Wystarczy wybrać model, którego dolna kondygnacja jest podwójna i pomieści dwie dorosłe osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Narożnik z funkcją spania codziennego

W przestronnych sypialniach i dużych mieszkaniach nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać sobie idealne, duże łóżko. Co jednak z mniejszymi, kompaktowymi miejscami? Czy ich mieszkańcy muszą rezygnować z wygodnego…

Komfortowy sen w małym łóżku

Jakość snu ma bezpośredni wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Będąc niewyspani, jesteśmy z reguły też mało efektywni i nerwowi. Żeby zacząć regenerować swój organizm w sposób prawidłowy,…

Najczęściej wybierane łóżka do sypialni

Łóżka do sypialni są jej stylową ozdobą, głównym elementem wystroju, lecz przede wszystkim meblami, dzięki którym możemy efektywnie wypocząć każdej nocy. Łóżka do sypialni różnią się stylem, materiałami, z których…