Różnica w cenie: nowa sofa vs. tapicerowanie starej

Różnica w cenie: nowa sofa vs. tapicerowanie starej

Jak często myślałeś o wyrzuceniu sofy, fotela lub innego mebla tapicerowanego, który kiedyś kupiłeś za duże pieniądze, tylko dlatego, że stracił swój pierwotny wygląd lub po prostu nie pasuje kolorem lub materiałem do nowego wystroju wnętrza? Tak naprawdę trudno jest znaleźć bardziej nielogiczne rozwiązanie.

Tapicerowanie — dobra alternatywa wobec wyrzucania mebli

Usługa tapicerowania sprawdza się zarówno w przypadku mebli starych, jak i antyków. Jeśli posiadasz meble uważane za prawdziwe rarytasy, najprawdopodobniej nie przyjdzie Ci do głowy ich wyrzucanie: będziesz poszukiwał fachowca, który może przywrócić ich początkowy wygląd i funkcjonalność, co umożliwi dalszą sprzedaż takich rzeczy lub ich wykorzystanie jako “perełek” we wnętrzu Twojego domu. Dlaczego zatem kupione 10-15 lat temu narożniki traktujesz inaczej? 

Eksperci takich firm, jak np. Nubes we Wrocławiu dokonują tapicerowania mebli zarówno w domu klienta, jak i we własnym warsztacie, stosując nowoczesne materiały i technologie pozwalające każdemu klientowi zagwarantować naprawdę wspaniały efekt realizowanych zleceń. Przed złożeniem zamówienia w Nubes, warto zapoznać się z listą usług świadczonych przez fachowców zatrudnionych w tej firmie, a także cennikiem i zaleceniami dla klientów, którzy decydują się zamówić usługę tapicerowania. W razie potrzeby można również zadać pytania dotyczące tapicerowania.

Tapicerowanie a zakup nowych mebli: porównanie cennika

Teraz przejdźmy do najciekawszego: ile tak naprawdę będzie kosztować tapicerowanie kanapy, a ile zakup nowych mebli? Żeby móc dokonać maksymalnie precyzyjnego porównania cen, podajemy także koszt tapicerowania i zakupu innych miękkich mebli: foteli, narożników i puf. Oczywiście, są to ceny uśrednione, a jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowało tapicerowanie Twoich mebli, najlepiej jest zamówić usługę ich indywidualnej wyceny (jeśli będzie realizowała ją ta sama firma, w której później zamówisz tapicerowanie, wycena będzie wykonana dla Ciebie gratis).

Jak możesz wnioskować na podstawie przytoczonych informacji, zakup dowolnego rodzaju miękkich mebli będzie kosztował więcej, niż ich tapicerowanie przez doświadczonych fachowców. Czy wolisz wydawać dodatkowe pieniądze? To już Twoja prywatna decyzja, ale logika podpowiada, że w naszych czasach jest to co najmniej nielogiczne, jeśli posiada się już kanapę lub fotel, które można wyremontować i odrestaurować. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *