Stylowe lampy stojące do salonu – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Stylowe lampy stojące do salonu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Do pokoju dziennego warto wybrać nie tylko pojedynczy żyrandol zwisający z sufitu, ale także pokusić się o stylowe lampy stojące do salonu. Odpowiednie dobranie jej może idealnie podkreślić każdą aranżację, dodać jej wielowymiarowości oraz stworzyć odpowiednią atmosferę. W poniższym artykule przeczytasz wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem idealnej, stylowej lampy stojącej do salonu. 

Efektowne rozmieszczenie stylowych stojących lamp do salonu

Prawdopodobnie najważniejszy w wykorzystaniu stylowych lamp stojących do salonu jest pomysł na ich rozmieszczenie. Planując odpowiednie ułożenie, musimy pamiętać, że możemy wybrać zarówno pojedynczą lampę jak i większą ich liczbę. Samodzielne źródło światła sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, o trudniejszych kształtach. W takich miejscach należy wybrać też lampę, której światło skierowane jest ku górze albo którą ustawimy w rogach pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem sprawdzających się w większych pokojach jest symetryczne zastosowanie dwóch stylowych lamp stojących do salonu, najlepiej o ciepłym, rozproszonym świetle, które stworzą przytulny zakątek do relaksu czy spotkań w każdym miejscu salonu. Podobny efekt możemy uzyskać za pomocą stylowych lamp stojących do salonu o małej mocy, które zastosujemy w kilku różnych punktach w pomieszczeniu. 

Zalety stylowych lamp stojących do salonu

Stylowe stojące lampy do salonu mają naprawdę wiele zalet. Najważniejszą z nich będzie ich mobilność. Można je dowolnie przenosić bez większego wysiłku. Dzięki temu będziemy mogli odświeżać aranżację naszego salonu kiedy tylko będziemy chcieli. Innymi zaletami stylowych lamp stojących do salonu będzie mnogość konstrukcji, które wkomponują się każdy klimat, oraz ogromna rozpiętość cenowa pozwalająca na wybór odpowiedniego modelu niezależnie od budżetu. Dodatkowe stylowe lampy stojące do salonu mogą zastąpić tradycyjne lampy stołowe, dzięki czeku zaoszczędzimy powierzchnie np. na zestaw kawowy podczas towarzyskich spotkań.

Jakie stylowe lampy stojące do salonu wybrać?

Odpowiednio dobrana stylowa lampa stojąca do salonu może stworzyć odpowiedni klimat i sprawić, że pomieszczenie będzie niezwykle przytulne. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, powinieneś zdecydować się na inny rodzaj lampy. Jeżeli w salonie umieścisz lampy o transparentnych kloszach, uzyskasz efekt rozproszonego światła powiększającego przestrzeń. Kiedy skierujesz światło ku górze, optycznie powyższych swój salon i analogicznie obniżysz go kierując źródło światła ku dole. Aby stworzyć ciekawą grę świateł, która powiększy wnętrze zdecyduj się na umieszczenie stylowej lampy stojącej do salonu w pobliżu lustra. Jeżeli marzysz o nastrojowym, kameralnym klimacie wybierz lampy, które dzięki nieprzepuszczającym kloszom rozświetlą tylko ograniczoną przestrzeń. Ponadto zdobądź się na odwagę i wybierz stylowe lampy stojące do salonu w odważnych kolorach i kształtach – przyciągną uwagę i dodadzą aranżacji charakteru.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like