Tanie kamery do monitoringu domu

Tanie kamery do monitoringu domu

Dobre i tanie kamery do monitoringu domu pozwalają na wdrożenie nowoczesnych, a zarazem skutecznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa użytkownikom, którzy nie dysponują dużym budżetem. Sprawdzimy, dlaczego warto i jak wybrać tani monitoring domu jednorodzinnego!

Sieciowe systemy monitoringu wizyjnego w technologii IP cieszą się rosnącą popularnością wśród właścicieli mieszkań, apartamentów oraz domów jednorodzinnych. Wysokiej klasy produkty dostępne w polskich sklepach internetowych oferują doskonałą jakość obrazu, a niejednokrotnie również możliwość rejestrowania wideo niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Dzięki rejestratorom hybrydowym mogą współpracować z analogowymi systemami monitoringu.

Dlaczego warto mieć monitoring wizyjny domu oraz przyległej posesji?

Tani monitoring wizyjny domu czy przyległej do niego posesji to rozwiązanie, którego zastosowanie niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści. Dlaczego warto go mieć?

  • Relatywnie niskie koszty – tani monitoring domu nie wymaga ponoszenia dużych kosztów wdrożenia. Dzięki dostępności kamer i rejestratorów wspierających PoE zyskujemy dodatkowe oszczędności, dzięki brakowi potrzeby prowadzenia okablowania zasilającego.
  • Możliwości zdalnego zarządzania – tanie kamery do domu mogą być zdalnie zarządzane z poziomu funkcjonalnych aplikacji mobilnych oraz oprogramowania komputerowego. Użytkownik zyskuje możliwość wprowadzania zmian w konfiguracji, podglądu wideo na żywo czy przeglądania archiwum video z dowolnego miejsca.
  • Intuicyjna obsługa urządzeń – dużą zaletą kamer i rejestratorów do domu w technologii IP jest także intuicyjna obsługa urządzeń. Po montażu i konfiguracji przez instalatora użytkownik nie musi samodzielnie przeprowadzać czynności wymagających dużej wiedzy technicznej.
  • Prostota montażu taniego monitoringu – sama instalacja elementów systemu czy jego późniejsza rozbudowa lub modernizacja nie wymaga wymiany wszystkich kamer lub rejestratorów na nowe. Montaż jest prosty i bardzo szybki.
  • Elastyczność rozwiązań monitoringu – dostępne rozwiązania nie wymagają prowadzenia okablowania zasilającego, dzięki technologii PoE. Na rynku są także dostępne kamery do monitoringu domu działające w sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz urządzenia z możliwością zapisu obrazu na karcie pamięci SD.

Bez wątpienia wdrożenie systemu zdalnego nadzoru wideo przyczynia się do poprawy poziomu bezpieczeństwa na terenie domów jednorodzinnych oraz przyległych posesji.

Jak wybrać tanie kamery i rejestratory do monitoringu domu jednorodzinnego?

Użytkownicy często nie wiedzą, jak wybrać tanie kamery i rejestratory do monitoringu domu jednorodzinnego. Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

  • Matryca CMOS – kamera powinna mieć wbudowaną matrycę w technologii CMOS o rozdzielczości nie mniejszej niż 2 megapiksele.
  • Wsparcie dla PoE – technologia Power over Ethernet umożliwia zasilanie kamer PoE z użyciem skrętki komputerowej bez dodatkowego okablowania.
  • Wbudowany promiennik IR – emiter podczerwieni pomaga w rejestrowaniu obrazu przez całą dobę, niezależnie od pory dnia.
  • Solidna obudowa – szczególnie w przypadku montażu na zewnątrz budynków warto wybrać kamery zaprojektowane w klasie szczelności IP67 albo IP66.
  • Opcjonalna komunikacja Wi-Fi – jeżeli planujemy montaż w miejscach, gdzie doprowadzenie do kamery okablowania sieciowego jest niemożliwe, to możemy wybrać urządzenia z modułem sieci bezprzewodowej.

Warto też zwrócić uwagę na wsparcie technologii ONVIF i możliwość podłączenia do rejestratora kamer monitoringu innych producentów.

Gdzie można kupić kamery do taniego monitoringu domu?

Czytelnicy zainteresowani zakupem profesjonalnych rozwiązań z zakresu taniego monitoringu domu, często szukają sklepów, gdzie znajdą urządzenia w korzystnej ofercie cenowej. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy EC System. Firma oferuje szeroki wybór kamer oraz rejestratorów w dobrych cenach. Doświadczeni pracowni zapewniają ponadto fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gdzie można kupić meble nowe i używane?

Przymierzając się do wykonania remontu, wymiany lub zakupu nowych mebli poszukujemy różnorodnych rozwiązań. Ze względu na przeróżne preferencje ludzi, każdemu przypadnie do gustu inny rodzaj umeblowania. Dla jednych to starodawne…

Emalia do drewna w renowacji DIY

Jeśli zastanawiasz się, jak odnowić np. drewniane meble ogrodowe, ale nie wiesz, od czego zacząć, mamy dla Ciebie świetny przewodnik dla początkujących. Wyjaśniamy m.in. dlaczego dobra emalia do drewna jest…