Eleganckie regały do salonu - na co warto zwrócić uwagę

Eleganckie regały do salonu – na co warto zwrócić uwagę?

Przygoda z czytaniem to wejście w świat bohatera, przeżycie razem z nim wydarzeń i emocji. Czytanie pozwala odkryć świat, poznać ludzkie osobowości, przeżyć historię, dowiedzieć się czegoś o różnych zjawiskach.  Jednym słowem, czytanie uczy, relaksuje, bawi,  ułatwia tworzenie więzi rodzinnych, rozwija mowę i słownictwo, poszerza nasze horyzonty. Dom, w którym są książki, jest miejscem przytulnym. Książki są także przepiękną ozdobą pokoju, ale trzeba je odpowiednio przechowywać, żeby się nie zniszczyły. Najlepszym miejscem na eksponowanie książek jest regał.

Regał z książkami – uniwersalna ozdoba

Relaks z książką po ciężkim dniu pozwala się wyciszyć, nabrać dystansu do wielu spraw, spędzić czas w ciszy. Przestajemy czuć skołatane nerwy i emocje. Następuje błogi spokój, oddech uspokaja się, a ciśnienie wraca do normy. Dlatego warto mieć w domu kolekcję ulubionych książek i piękny regał, w którym zaprezentują swoją urodę.  W przeciwieństwie do innych dekoracji książek można mieć dużo, a i tak nie odczujemy przesytu w ilości ozdób. Regał wypełniony książkami cudownie wygląda zarówno w małym, jak i dużym pokoju, w salonie, w gabinecie i w pokoiku dziecka.

Jak wybrać regał?

Asortyment regałów jest ogromny. Do wyboru mamy regały niezabudowane tylną ścianką, regały zabudowane, regały z szafkami i szufladami (półotwarte) i całe zamknięte (świetnie nadające  się do biura). Kolorystka jest dowolna i bardzo bogata- od białego poprzez kolory drewna do  czarnego. Bez problemu znajdziemy regały w innych kolorach, bardziej dzieci i młodzieży. 

Świetnym rozwiązaniem są regały na książki z szafką lub szufladą (może być ich nawet 4). Na otwartych półkach przechowuje się książki i ładne bibeloty, a w części zamkniętej przedmioty, których nie chcemy „pokazywać publicznie”, np.: dokumenty, albumy ze zdjęciami, akcesoria biurowe, bieliznę, czy ubrania. Regał na książki półotwarty to mebel uniwersalny i bardzo  funkcjonalny. Aby wybrać produkt, jakim jest półka na książki, trzeba dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą chcemy przeznaczyć na ten cel. Najwęższe regały mają ok. 30 cm szerokości, najszersze nawet ponad 150 cm szerokości. Wysokość od- 70 cm do 220 cm.

Ciekawe półki na książki

Półki na książki mogą mieć najrozmaitsze kształty- od klasycznych form, do drzewek, chmurek i innych. Często mają formę miniregałów na ścianę z częścią otwartą i zamkniętą. Najwygodniej kupić je wraz z kompletem mebli.

Miłośnik książek ma zwykle regał i półki na książki, a i tak ma wrażenie, że brakuje mu miejsca.  Dobrym pomysłem jest zakup kilku regałów w tym samym kolorze (mogą być różnej szerokości) i stworzenie pięknej ściany z regałów, którą będzie prawdziwą ozdobą mieszkania. Warto wiedzieć, że taki system regałów może pełnić funkcję ścianki działowej, np.: oddzielać część dzienną salonu od sypialnej lub dzielić pokój dziecięcy. W  pomieszczeniach mniejszych najlepiej sprawdzają się jasne regały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *