Lampy sufitowe na wysięgniku – wolność płynąca z mobilności

Lampy sufitowe na wysięgniku – wolność płynąca z mobilności

W dzisiejszych czasach dzięki ciągłemu postępowi w różnych dziedzinach życia elementy wyposażenia domu nie są już tylko ładne, ale także i wyjątkowo funkcjonalne. Tak właśnie jest z lampami sufitowymi na wysięgniku, które zarówno doskonale oświetlają każde wnętrze dzięki możliwości skierowania światła w dowolną stronę jak i wyjątkowemu designowi nadającemu unikatowy charakter wielu pomieszczeniom. Dzięki temu rodzajowi oświetlenia możemy pożegnać się ze statecznością źródła świata na rzec mobilności i wolności jaką ona nam daje.

Zalety lamp sufitowych na wysięgniku

Główną zaletą lamp sufitowych na wysięgniku jest ich mobilność. Wynika ona z wyjątkowej przegubowej, konstrukcji, która umożliwia dobranie wysokości lampy i co za tym idzie, natężenia źródła światła wedle własnych potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zamieścić lampę na bardzo szerokim zakresie wysokości i samodzielnie sterować natężeniem światła – pamiętajmy, czym wyżej zamieszczona zostanie lampa tym większy będzie miała promień zasięgu i tym bardziej rozproszone światło będzie wydzielać. Kolejną możliwością jaką pozostawia to rozwiązanie jest kierowanie źródła światła tam, gdzie go najbardziej go potrzebujemy. Dzięki lampie sufitowej na wysięgniku nie musimy dokładnie planować, gdzie najlepiej zamieścić oświetlenie, gdyż bez problemu będziemy w stanie dostosowywać ten szczegół w trakcie użytkowania. Większość wersji pozwala dowolnie ustawić źródło światła w przestrzeni okręgu sięgającego nawet 3 m! Na rynku dostępne są także lampy sufitowe na ramieniu, które posiadają więcej niż jedno źródło światła – wybranie takiego modelu pozwoli nam na jeszcze większą mobilność. 

Lampy sufitowe na wysięgniku idealnym rozwiązaniem do wielu przestrzeni.

Dzięki tym wszystkim cechom opisanym powyżej lampa sufitowa na wysięgniku sprawdzi się np. w domowym biurze. Światło z góry, które możemy dowolnie ustawić sprawia, że możemy zrezygnować z dodatkowych lamp, a więc zyskujemy przestrzeń na biurku, a także uwalniamy się od zbędnych kabli! Innym miejscem, które możemy zaopatrzyć w ten rodzaj oświetlenia jest kuchnia. Pomieszczenie to często bywa dosyć słabo oświetlone, a przecież w wielu kuchennych czynnościach dobre światło jest niezbędne. Dzięki lampie sufitowej na wysięgniku będziemy mogli ustawić źródło światła zarówno na blat podczas siekania, jak i zlew podczas porządków. Lampy sufitowe na wysięgniku sprawdzą się również w łazience, gdzie ułatwią niejeden zabieg kosmetyczny. 

Kinkiety na ramieniu alternatywą dla lamp sufitowych na wysięgniku.

Co w sytuacji, kiedy nasze mieszkanie ma niskie stropy lub znajduję się na poddaszu? Lampy sufitowe na wysięgniku nie zawsze sprawdzą się w takich przestrzeniach, jednakże nie musimy rezygnować z ich funkcjonalności. Możemy wybrać kinkiety na ramieniu, które oprócz wszystkich walorów opisanych wcześniej mogą się poszczycić jeszcze dodatkową mobilnością. Nie trzeba bowiem przymocowywać ich na stałe, a prąd czerpią ze standardowego kontaktu – mogą, więc być zamieszczone praktycznie wszędzie. Takie rozwiązanie pozwoli zachować jeszcze więcej przestrzeni, gdyż nieużywaną w danym momencie lampę ścienną można złożyć i przesunąć w stronę ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like