Meble biurowe Katowice biurka, które spełnią oczekiwania naszych pracowników

Meble biurowe Katowice: biurka, które spełnią oczekiwania naszych pracowników

Trudno wyobrazić sobie komfortową pracę w biurze bez dobrej jakości biurka. W salonach mebli biurowych znajdziemy różne modele biurek. Kupując biurko do biura, w którym pracuje więcej osób musimy pamiętać, że mebel ten musi pasować pracownikom o różnym wzroście i wadze.

Jaki rodzaj biurka wybrać do biura?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki rodzaj biurka sprawdzi się w naszym biurze. Wiele zależy od tego jak wygląda praca w naszej branży (na przykład czy pracujemy głównie z laptopem czy dokumentami), jaka jest powierzchnia biura. Jeżeli posiadamy niewielkie i niewymiarowe biuro, być może warto zastanowić się nad zakupem biurka narożnego (dzięki niemu lepiej wykorzystamy dostępną nam przestrzeń). Pamiętajmy, że biurko to musi być na tyle duże, żeby komfortowo czuł się przy nim wysoki mężczyzna (zwracajmy uwagę nie tylko na powierzchnię blatu, ale też na ilość przestrzeni pod biurkiem – pracownik powinien móc swobodnie ułożyć nogi).

Biurka tradycyjne (najczęściej wykonane z drewna) dobrze sprawdzą się w biurach o wystroju klasycznym. Jeśli nie mamy pojemnej szafy biurowej, być może warto jest zainwestować w biurko z szufladami.

W biurach typu open space dobrym rozwiązaniem mogą okazać się biurka podwójne czy biurka modułowe. Umożliwią one naszym pracownikom swobodną pracę zespołową.

W firmach, gdzie pracuje się głównie z laptopem częstym wyborem są biurka posiadające regulację wysokości. Są one znakomitym rozwiązaniem, gdy chcemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób charakterystycznych dla pracy siedzącej (między innymi zwyrodnień kręgosłupa czy chorób układu sercowo-naczyniowego). Biurko z regulacją wysokości umożliwia nam pracę naprzemiennie na siedząco i na stojąco, co jest bardzo zdrowe. Blat roboczy w tego typu biurkach można podnosić i opuszczać ręcznie lub przy pomocy elektrycznego mechanizmu.

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: design także się liczy

Choć w przypadku takich mebli biurowych jak biurka najważniejsza jest wygoda użytkowania, pamiętajmy, że design także ma znaczenie. Biurko jest wizytówką naszego biura, dlatego powinno być eleganckie i pasować do pozostałych mebli biurowych. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach zwraca uwagę, że eleganckie biurko musi być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Plamy i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne sprawią, że nawet najpiękniejszy mebel będzie wyglądał niechlujnie.

Dlaczego warto kupować biurka od renomowanych producentów mebli biurowych?

Jeżeli chcemy kupić biurko na lata, warto udać się do salonu mebli biurowych. Znajdziemy w nim meble zaprojektowane specjalnie do wielogodzinnej pracy w biurze. Choć profesjonalne meble biurowe pozornie mało różnią się od mebli, które możemy kupić w supermarkecie, warto zdawać sobie sprawę, że są one wykonane z innych materiałów i zaprojektowane z najwyższą starannością. Biurka z supermarketów i popularnych sklepów meblowych sprawdzają się do użytku domowego.

W przypadku mebli biurowych problemem jest intensywna eksploatacja. W niektórych firmach (zwłaszcza tych, które zatrudniają pracowników na zmiany) zdarza się, że biurko jest eksploatowane przez 24 godziny na dobę. Mebel ze słabej jakości materiałów w takich warunkach szybko by się zniszczył. Natomiast biurka od renomowanych producentów mebli biurowych przed wprowadzeniem na rynek zostały dokładnie przetestowane – liczne testy potwierdziły ich ponadprzeciętną wytrzymałość. Światowej sławy producenci mebli biurowych są tak pewni wysokiej jakości swoich wyrobów, że oferują nam na nie wieloletnią gwarancję.

Źródło: https://nonameoffice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like