Meble kuchenne – czy warto kupować, gdy są z wyprzedaży ekspozycji

Meble kuchenne – czy warto kupować, gdy są z wyprzedaży ekspozycji?

Kuchnia, często nazywana sercem domu, jest niezwykle istotna dla życia każdego z nas. Dlatego planując jej wnętrze, powinniśmy skupić się na jak najpełniejszym zaspokojeniu potrzeb, jakie mogą się pojawić w czasie jej użytkowania. Meblując kuchnie zwracamy na szczególną uwagę na najwyższą jakość mebli kuchennych, komfort użytkowania i funkcjonalność. Niestety, bardzo często wszystkie te cechy idą w parze z dosyć wysoką ceną. Co, jeśli nasza idealna kuchnia znacząco przekracza budżet? Odpowiedzią może być wyprzedaż z ekspozycji.

Wyprzedaż ekspozycji oznacza, że meble kuchenne są używane?

Jak sama nazwa wskazuje, wyprzedaż ekspozycji dotyczy produktów, które zanim trafiły do sprzedaży, były udostępnione klientom zastanawiającym się nad ich zakupem. Służyły one do zapoznania się z towarem, dokładnego obejrzenia i przetestowania go. Czy wobec tego meble kuchenne dostępne podczas wyprzedaży ekspozycji możemy nazwać używanymi? Odpowiadając na to pytanie powinniśmy zastanowić się, w jakim zakresie sprzęt był użytkowany. W przypadku mebli kuchennych oraz AGD, produkty wystawowe nie są jest poddawane wymagającym testom, a jedynie służą do zapoznania się z designem oraz podstawowymi parametrami, więc nie powinniśmy traktować ich jako sprzętu z drugiej ręki.

Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kiedy kupujemy przeceniony towar (a takim niewątpliwie jest towar zakupiony podczas wyprzedaży ekspozycji), przysługują nam pełne prawa klienta. Co to oznacza w praktyce? W każdej chwili możemy skorzystać z prawa do zgłoszenia reklamacji, gdy towar jest wadliwy lub niezgodny z opisem. Mamy na to dwa lata od momentu zakupu, nawet jeśli do zakupu. nie była dołączona gwarancja. Należy uważać na zamieszczane przez sklepy tabliczki, które informują, że towaru z ekspozycji nie można reklamować. Wprowadzają one konsumenta w błąd, gdyż zawsze mamy możliwość zareklamowania produktu, który się popsuje.

Zalety kupowania podczas wyprzedaży ekspozycji

Niewątpliwie największym atutem mebli kuchennych zakupionych na tych zasadach będzie ich niska cena. Oprócz zniżki, którą proponuje sklep, możemy też wynegocjować dodatkowy rabat za drobne uszkodzenia, co czyni takie rozwiązanie jeszcze atrakcyjniejszym. Czy jednak jest to ich jedyna zaleta? Zdecydowanie nie.

Bezspornie ogromnym plusem kupowania powystawowych mebli kuchennych będzie możliwość dokładnego zaznajomienia się z produktem. Dokładnie widzimy co kupujemy! Być może wyposażenie będzie nosić ślady użytkowania, jednakże powinniśmy pamiętać, że meble kuchenne kupujemy na długie lata, a pozostałości eksploatacji pojawią się prędzej czy później. Wybierając meble poekspozycyjne nie zostaniemy zaskoczeni, kiedy do domu przyjadą nam meble nie do końca zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Dodatkową zaletą mebli z ekspozycji jest też oszczędność czasu, który zyskujemy dzięki temu, że meble są już złożone. Nie musimy więc martwić się, czy odpowiednio poskręcamy zakupione przez nas wyposażenie. Oszczędzamy też pieniądze, gdyż nie musimy dopłacać za ewentualną usługę montażu.

Na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne z wyprzedaży ekspozycji?

Przed zakupem mebli kuchennych z wystawy należy dokładnie sprawdzić produkt i dowiedzieć się, jak długo i w jakich warunkach był eksponowany. Czym dłuższy czas oraz brak odpowiedniej konserwacji przed sprzedażą, tym mniej korzystne będzie zakupienie produktu. Niekiedy też w ramach wyprzedaży ekspozycji sprzedawane są produkty z niechlubną przeszłością, czyli takie, które zostały zwrócone przez właściciela, reanimowane i później wystawiane do ponownej sprzedaży. Oznacza to, że powinniśmy też upewnić się jak wygląda dotychczasowa historia kupowanych przez nas mebli kuchennych. Po zakupie starajmy się intensywnie i przez długi czas użytkować towar by upewnić się, że nie posiada żadnych ukrytych wad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak umeblować otwartą kuchnię?

Coraz więcej mieszkań i domów budowanych jest na zasadzie otwartych przestrzeni, z jak najmniejszą liczbą ścian. Z tego też względu dużą popularnością cieszą się otwarte na salon czy jadalnie kuchnie.…

Poszukiwanie atrakcyjnych rozwiązań dla kuchni

Planując stworzenie atrakcyjnej kuchni należy mieć na uwadze różne możliwości jeśli chodzi o stworzenie form dekoracyjnych. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze to, że kuchnie należą do tych szczególnie istotnych pomieszczeń.…

Jak modnie i funkcjonalnie zaaranżować jadalnie?

Urządzasz jadalnię, ale brakuje Ci pomysłów? Zainspiruj się najnowszymi trendami! Na niedawnych targach w Mediolanie projektanci zaprezentowali nasze najnowsze rozwiązania wnętrzarskie i zaproponowali przestrzenie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Oczywiście są…