Narożnik do salonu prawy czy lewy Jaki wybrać, jak odróżnić

Narożnik do salonu prawy czy lewy? Jaki wybrać, jak odróżnić?

Narożniki mogą występować w dwóch wersjach – lewej lub prawej, a to, którą z nich wybierzesz, powinno zależeć od rozkładu pomieszczenia, a także twojego projektu aranżacji. I choć podjęcie decyzji, czy kupić narożnik prawy, czy lewy, zwykle nie nastręcza wielu trudności, problem może pojawić się podczas… rozróżniania obu modeli. Mamy na to jednak niezawodną metodę.

Narożnik do salonu prawy czy lewy – jak odróżnić?

Narożniki do salonu w sklepie meblowym (Meblobranie) dostępne są w dwóch konfiguracjach, prawej i lewej. Często jednak na pierwszy rzut oka nie widać, która z nich jest która. Co zrobić, aby się nie pomylić i nie zamówić mebla, który w ogóle nie będzie pasować do twojego salonu?

Są trzy skuteczne metody. W przypadku pierwszej należałoby stanąć przodem do narożnika. Jeśli krótsza część znajduje się od strony prawej ręki, jest to narożnik prawostronny. I analogicznie, gdy krótszą część narożnika masz po lewej stronie, jest on lewostronny. Jak się domyślasz, ta metoda ma pewne wady – musisz stać przodem do mebla, patrząc w jego środek. Gdy masz do czynienia tylko ze zdjęciem w sklepie internetowym, trudno będzie to ocenić.

Wtedy o wiele prościej jest skojarzyć kształt kanapy z odpowiednią literą. Jeśli ma ona kształt litery L, narożnik jest lewostronny. Natomiast literę P będzie przypominać narożnik prawostronny – jest bardzo podobne do lustrzanego odbicia litery L.

A jaka jest trzecia metoda? Wystarczy, że znajdziesz w internecie ściągę lub… użyjesz klocków twojego dziecka i z ich pomocą szybko określisz, z którą konfiguracją masz do czynienia.

Natomiast, jeśli kupujesz mebel w sklepie internetowym, to szukaj takiej informacji w opisie. Najczęściej będzie ona uwzględniona już w nazwie produktu, a jeśli nie, to w jego podstawowych parametrach. Jeśli e-sklep ma opcję chatu, możesz o to dopytać pracowników działu obsługi klienta.

Narożniki modułowe

Ciekawą opcją, aczkolwiek znacznie rzadziej spotykaną, są narożniki modułowe, które mogą być zarówno lewo-, jak i prawostronne. Taki mebel składa się z poszczególnych modułów, czyli elementów, które można dowolnie ze sobą łączyć i przestawiać. To sprawia, że przemeblowanie salonu jest szybkie i proste, nawet jeśli całkowicie zmieni ci się koncepcja wystroju.

 Co więcej, takie narożniki dostępne są też z funkcją spania, a także z pojemnikami na pościel. Czy jest to rozwiązanie idealne? Teoretycznie tak. Wadą narożników modułowych jest ich znacznie wyższa cena, zaczynająca się zwykle od kilku tysięcy. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na lata.

Jak wybrać narożnik do salonu?

A jaki narożnik wybrać? Lewo-, czy prawostronny? Tak jak pisaliśmy, wszystko zależy od tego, jakie jest rozmieszczenie pokoju oraz w jaki sposób chcesz go zaaranżować. Zwykle zaleca się, aby wystający bok umieszczać wzdłuż ściany, okna, aczkolwiek to wcale nie musi być regułą.

Bardziej istotne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania mebla, a także dodatkowe funkcjonalności, jak podłokietniki, pojemnik na pościel bądź też funkcja spania. Dopasuj jego wielkość do wymiarów salonu, a także do zapotrzebowania, czyli – do ilości domowników.

Istotną kwestią jest obicie. Materiał, z którego wykonana jest kanapa, powinien być łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji, a także… dobrze wyglądać. I choć co prawda istnieje możliwość wymiany tapicerki, w praktyce mało kto się na to decyduje, warto więc wcześniej poświęcić więcej czasu na wybór optymalnego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Luksusowe meble na zamówienie

Dom to oaza, przestrzeń codziennego życia, relaksu, przebywania z najbliższymi, To miejsce, w którym każdy może być sobą. Wyrażeniem osobowości jest urządzenie wnętrz. Umeblowanie mieszkania świadczy o guście domowników i…