Narożnik z funkcją spania codziennego

Narożnik z funkcją spania codziennego

W przestronnych sypialniach i dużych mieszkaniach nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać sobie idealne, duże łóżko. Co jednak z mniejszymi, kompaktowymi miejscami? Czy ich mieszkańcy muszą rezygnować z wygodnego odpoczynku ze względu na brak odpowiedniej przestrzeni? Oczywiście, że nie. Idealną odpowiedzią będzie narożnik z funkcją spania codziennego. 

Rodzaje tkanin a narożnik z funkcją spania codziennego

Producenci prześcigają się w liczbie materiałów, z jakich wykonane są narożniki z funkcją spania codziennego. Ważne jest, aby wybrać tkaninę dobrej jakości, gdyż mebel będzie wyjątkowo często używany i zależy nam, żeby nawet po wielu latach wciąż nienagannie się prezentował. Najważniejszym czynnikiem wyboru odpowiedniego obicia jest stopień jego ścieralności. Mierzy się go za pomocą testu Martindale’a i określa on wytrzymałość tkaniny. Przyjmuje się, że tkaniny o odporności: poniżej 20 tys. cykli nie nadają się do produkcji narożników, powyżej 40 tys. cykli są już godne polecenia, powyżej 60 tys. cykli są bardzo dobrze, natomiast te powyżej 100 tys. cykli uchodzą za niezniszczalne.

Jeżeli chodzi o wybór rodzaju materiału idealnego dla narożnika z funkcją spania codziennego to sztruks, który idealnie dopasuje się do pomieszczeń w stylu retro. Miękki i gładki szenil, który nie ulega mechaceniu sprawdzi się dla osób posiadających zwierzęta. Często wybieranym materiałem jest też mikrofibra, która jest niezwykle łatwa w czyszczeniu i odpowie na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Alergikom natomiast polecane są gęsto tkane mikrofazy. 

Jaki system rozkładania narożnika z funkcją spania codziennego wybrać?

Przed zakupem narożnika z funkcją spania codziennego powinniśmy zastanowić się nad systemem jego rozkładania i dobrać odpowiedni do naszych potrzeb. Producenci gwarantują nam bardzo szeroki wachlarz systemów rozkładania narożników. W przypadku mniejszych powierzchni mieszkalnych idealnie sprawdzi się system wózek. Jego istota jest wysunięcie frontu, a następnie wyrównanie powierzchni spania poprzez opuszczenie miękkiej części siedziska.

W sytuacji gdy mamy nieco większe pokoje wybór rodzaju narożnika z funkcją spania codziennego jest  nieco większy Jednym z najbardziej popularnych i niezwykle prostych systemów jest system DL. Polega on na wysunięciu siedziska a następnie złożeniu oparcia co skutkuje równomierną i sprężystą powierzchnią do spania. Kolejnym, zapewniającym niebywałą wygodę, sposobem rozkładnia narożnika z funkcją spania codziennego jest system delfin, który umożliwia wysunięcie wózka, a następnie wyciągnięcie leżącego na nim materaca. Innym ciekawym systemem rozkładania narożnika z materacem jest stelaż włoski, dzięki któremu możemy spać na dodatkowym, wygodnym materacu z pianki.

Wszystkie powyższe systemy zazwyczaj gwarantują dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli w szezlongu, dlatego sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. W przypadku gdy narożnik z funkcją spania codziennego ma służyć jedynie do okazjonalnego noclegu gości, zastosowane systemy rozkładania sof przestają być najważniejsze. Możemy wtedy skupić się przede wszystkim na funkcjach wypoczynkowych mebli oraz na ich zaletach estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Najczęściej wybierane łóżka do sypialni

Łóżka do sypialni są jej stylową ozdobą, głównym elementem wystroju, lecz przede wszystkim meblami, dzięki którym możemy efektywnie wypocząć każdej nocy. Łóżka do sypialni różnią się stylem, materiałami, z których…

Cała prawda o łóżku kontynentalnym

Łóżko kontynentalne – kojarzone przede wszystkim z wnętrzami hotelowymi czy amerykańskimi filmami – od dłuższego czasu cieszy się popularnością także w domowym zaciszu. Opinie o łóżku kontynentalnym są wyjątkowo dobre…