Nowoczesna i stylowa łazienka z odpływem liniowym Doskonały pomysł

Nowoczesna i stylowa łazienka z odpływem liniowym? Doskonały pomysł

W łazienkach przez długi czas królowały dwa główne rozwiązania: duża wanna lub prysznic z brodzikiem. Jednak coraz częściej pojawia się zupełnie nowa alternatywa: prysznic umieszczony bezpośrednio na podłodze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpływów liniowych. Jak one działają i dlaczego warto je rozważyć?

Prysznic z odpływem liniowym – rozwiązanie zdobywające popularność

Klasyczny prysznic z brodzikiem posiada kilka istotnych wad. Przede wszystkim jego powierzchnia jest bardzo śliska, co utrudnia wchodzenie i wychodzenie pod wodę. Rozwiązanie takie kojarzy się też z ciasnotą i małą ilością miejsca. To z kolei związane jest z ograniczeniem powierzchni, którą zajmuje prysznic w małej łazience – stanowi on przeszkodę w poruszaniu się po łazience.

Odpływy liniowe prysznicowe, montowane bezpośrednio w podłodze, umożliwiają wytyczenie miejsca do kąpieli bez brodzika. Dzięki temu, po złożeniu zasłon, praktycznie cała powierzchnia łazienki jest dostępna. Także wejście pod wodę będzie znacznie łatwiejsze. Co istotne, nie trzeba dostosowywać swojej instalacji wodnej do tego pomysłu, ponieważ odpływ prysznicowy w obu przypadkach podłączany jest do tego samego syfonu i odpływu.

Inne zastosowania odpływów liniowych

Odpływy liniowe nie są związane jedynie z prysznicem bezbrodzikowym. Sprawdzą się one też w innych przypadkach. Odpływy liniowe ścienne doskonale odprowadzają nadmiar wody w pomieszczeniach, w których woda często bywa zalana wodą (na przykład pomieszczenie gospodarskie).

Jeśli zauważysz, że członkowie Twojej rodziny często zostawiają po sobie dużo wody na podłodze po kąpieli, możesz skusić się również na odpływ prysznicowy liniowy. W ten sposób unikniesz zalania podłogi w korytarzu (na której mogą być położone panele).

Dlaczego warto wybrać liniowy odpływ prysznicowy?

Rosnąca popularność tego rozwiązania wynika z kilku istotnych zalet:

  • Montaż odpływu liniowego nie jest trudny, a jednocześnie można tego dokonać praktycznie w każdej łazience.
  • Odpływ liniowy nie wymaga skomplikowanych spadów, schodzących się w jednym miejscu. Wystarczy zastosować spad liniowy skierowany w kierunku kratki.
  • Liniowy odpływ prysznicowy doskonale się prezentuje, co może stanowić istotny element wystroju Twojej nowoczesnej łazienki.
  • Rozwiązanie takie umożliwia stworzenie prysznica bez brodzika – wygodnego i estetycznego.

Odpływy liniowe są ciekawym rozwiązaniem, które z powodzeniem można stosować w starych budynkach i nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach. Sprawdza się w każdym przypadku, a jednocześnie zapewnia maksimum wygody i estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Płytki ceramiczne Evy Minge

Eva Minge dała się poznać w świecie jako wyjątkowa projektantka mody i niezwykle kolorowa osoba. Choć nieraz zwróciła uwagę mediów kontrowersyjnym wyglądem i wypowiedziami, wciąż pozostaje ciekawą postacią świata artystycznego,…

Jak zaaranżować industrialną łazienkę?

Industrialny styl aranżacji przestrzeni stale zyskuje na popularności. Imitujące fabryki z lat pięćdziesiątych wnętrza są oryginalne, intrygujące i wpisujące się w minimalizm. Dobrym pomysłem może okazać się urządzenie łazienki tak,…