Panele tapicerowane - poznaj zalety najnowszego hitu wnętrzarskiego

Panele tapicerowane - poznaj zalety najnowszego hitu wnętrzarskiego

Panele tapicerowane – poznaj zalety najnowszego hitu wnętrzarskiego

Dekoracyjne ściany w pokojach to obowiązujący trend w aranżacji wnętrz. Rynek materiałów wykończeniowych oferuje wybór różnorodnych designerskich materiałów dekoracyjnych na ściany – począwszy od paneli ściennych z MDF-u, poprzez kamienne okładziny, modne cegły/murki skończywszy na efektownych tapetach i dekoracyjnych farbach. Bardzo interesującym i praktycznym rozwiązaniem są również panele tapicerowane ścienne, które urzekają bogactwem ciekawych wzorów i kolorów.

Mnogość kształtów i rozmiarów

Panele tapicerowane ścienne wykonane są najczęściej z miękkiej pianki poliuretanowej bądź gąbki stanowiącej ich rdzeń oraz tkaninowego obicia. Ich grubość wynosi od 2 do 6 cm. To absolutny hit w aranżacji wnętrz, ponieważ dają swobodę w kreowaniu własnych aranżacji. Mają różne formy, kształty i rozmiary, więc można z ich tworzyć dowolne kompozycje.  Najczęściej tworzy się z nich zagłówek łóżka lub ozdabia całą ścianę.

Miłe w dotyku i uniwersalne

Tapicerowane panele ścienne to produkt uniwersalny. Są nie tylko modną dekoracją ściany, ale także dają wrażenie przytulności, ciepła i miękkości. Świetnie się prezentują, są miłe w dotyku. To sposób na szybką i niebanalną metamorfozę wnętrza. Sprawdzają się idealnie w sypialni, gdzie tworzą miłą i sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę oraz w pokoju dziecięcym – zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy i snu, ponieważ zabezpieczają przed uderzeniem głową w ścianę. Nawet jeżeli pociecha uderzy się o miękkie panele tapicerowane ścienne, to nie odczuje  bólu i nie poniesie żadnych skutków ubocznych takiego wypadku. Wykorzystuje się je także w przedpokoju, jako siedzisko na szafce do przechowywania obuwia lub wyróżnienie ściany garderoby. Coraz modniejsze są różnorodne kompozycje z paneli tapicerowanych w salonie.

[zdjęcie]

Zalety paneli ściennych tapicerowanych

Jedną  z zalet paneli tapicerowanych ściennych jest możliwość docieplania i wyciszania wnętrza – tworzą one warstwę izolacyjną na  ścianie, co podnosi temperaturę w pomieszczeniu i przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Stopień, w jakim panele tekstylne pomogą wyciszyć pomieszczenie, zależy od ich grubości i rodzaju. Maksymalny efekt w zakresie redukcji pogłosu oraz hałasów w pomieszczeniu dają solidne grubsze panele. Łatwo je samodzielnie przykleić do ściany – wystarczy klej montażowy i pomysł  na kompozycje. Jeśli nie mamy w planie montowania paneli tapicerowanych na stałe, to możemy wybrać takie, które zawiesza się na specjalnych klamrach montażowych. Są one większe i cięższe od standardowych.

Panele tapicerowane ścienne to świetny pomysł na ciekawą dekorację ściany. Dodatkowo zyskuje się ocieplenie i wyciszenie pomieszczenia, co ma duże znaczenie w sypialni i pokoju dziecięcym. Ich montaż jest łatwiejszy niż klejenie tapet, ponieważ niczego nie trzeba docinać. Znakomicie wyglądają na jednej ścianie, przy gładkich, jednokolorowych pozostałych ścianach. Dobrze prezentują się w mniejszych i większych pomieszczeniach.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl.

Zdjęcie główne prezentuje: https://www.meble-bogart.pl/lozko-bez-wezglowia-z-podnoszonym-stelazem-porto-160×200—bialy-p-48113-78-16.78.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *